بخش لاغری و پیکرتراشی

خدمات تخصصی لاغری کلینیک سپهرپارسیان

عمل لاغری و پیکرتراشی

پیکر تراشی به مجموعه ای از روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی گفته می شود که بوسیله آن ها میتوان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد.تکنیک پیکرتراشی لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می باشد. دستگاه لیپوماتیک یکی از دستگاهای لیپولیز در جهان است که توسط FDA تائید شده است این دستگاه برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد.

به طور کلی روش های تخلیه چربی بدون جراحی شامل :

لیپوساکشن

لیپولیزر

لیپوماتیک

bodyjet

حجم دهی به اندام ها (باسن و ساق پا و … ) با تزریق چربی و یا پروتز

روش های غیر جراحی شامل امبدینگ ، مزوتراپی، cavilation ، LPG و RF هستند که در توضیح روش لیپوماتیک باید گفت :

روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی است که مشکلات ایمنی را در روش سنتی لیپوساکشن حل کرده است؛ در این روش سلول های چربی به صورت کاملاً فیزیکی تخریب شده و توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت آزاد در آمده و این چربی به آرامی، بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می شود. بنابراین بدلیل عدم استفاده از لیزر و حرارت در بافت چربی امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به طور اعجاب انگیزی به سفت تر شدن و لیفت پوست نیزکمک می کند. هدف از انجام این روش تغییر سایز، حجم و فرم است که به رفع سلولیت کمک می کند. این روش دارای دوره نقاهت کوتاه و بین 3 تا 7 روز می باشد و دوره استفاده از گن نیز حدود دو هفته می باشد. 

 یکی از باورهای نادرستی که در اذهان در رابطه با پیکر تراشی وجود دارد این است که بسیاری از مراجعین تصور میکنند ، این روش تنها بوسیله یک دستگاه خاص انجام می شود  ، در حالیکه این گونه نیست . در واقع افراد مختلف بنا بر شکل ظاهری اندام خود به منظور رسیدن به تناسب اندام نیاز به تغییرات خاصی دارند و در این بین جهت پیکر تراشی ممکن است نیاز به استفاده از تکنیک های مختلفی باشد که اکثر این روش ها در بین مردم شناخته شده هستند 

 

پیکر تراشی لیپوماتیک چیست ؟

تکنیک لیپوماتیک مبتنی بر تولید میدانی از امواج التراسونیک(مادون صوت) میباشد که با استفاده از یک کمپرسور به عنوان یک منبع نیرویی میباشد. امواج یاد شده پس از برخورد با بافت چربی انها را تخریب کرده و در نهایت منجر به کاهش سایز میگردد.

با استفاده از این روش تخلیه چربی به طور کاملاً یکنواخت و طبیعی از مناطقی مانند شکم، پهلو، پشت، باسن، ران، ساق انجام می شود و حتی می توان حجم اندکی از چربی های موضعی در مناطقی مانند غبغب، بالای سینه، بزرگی سینه آقایان، اطراف زانو را برداشت .همچنین قابل ذکر است که به دلیل عدم آسیب به سلول های چربی به طور همزمان می توان چربی خارج شده را به هر قسمتی از بدن مانند باسن، سینه، صورت (گونه، لب و خطوط وچروک های پوستی)، پشت دست و … تزریق کرد.

 

دستگاه پیکر تراشی لیپوماتیک چه فرقی با سایر دستگاه های لیپوساکشن با قدرت کمکی دارد؟

در سایر دستگا هها معمولا حرکت میله لیپوساکشن به سمت جلو و عقب است یعنی حرکات رفت و برگشتی دارد اما در لیپوماتیکحرکات نوک میله علاوه بر رفت و برگشتی به شکل لرزشی و دورانی هم هست به این تکنولوژی nutational infrasonic liposuctionگفته می شود که در سال 1997 ساخته شده است و ادعا شده باعث صدمه کمتر به بافتها میشود.لیپوماتیک به شکل فعلی ساخت شرکت یورومی بلژیک است. 

 

پیکر تراشی لیپوماتیک برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

جراحی پلاستیک سینه ( مامو پلاستی ، لیفت سینه ، ایمپلنت سینه )

پیکر تراشی برای تمام نواحی بدن

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک باسن و ساق پا

لیپوماتیک پشت

پیکر تراشی لیپوماتیک چگونه انجام می شود یا چطور چربی ها را از بین می برد؟

 برای انجام مرحله پیکر تراشی یا همان لیپوماتیک ابتدا توسط پزشک متخصص در محل مورد نظر برای شروع پروسه لیپوماتیک، سوراخی به اندازه 2 الی 5میلی متر ایجاد شده وکانولای دستگاه از طریق سوراخهای ایجاد شده وارد بافت چربی میشود وبا استفاده از میدانی از امواج مادون صوت بافت چربی محل مورد نظر را تخریب کرده وهمزمان محلول استاندارد را جهت بی حسی موضعی واز بین بردن احتمال خون ریزی به میان بافت چربی میفرستد.

مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج میگردد. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد کرده، دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی ویا پرفوراسیون ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست ، نکروز پوست ویا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد.

سوالات متداول درباره پیکرتراشی و لاغری

 • آیا لاغری با لیزر لیپولیز نیاز به بستری دراز مدت و دوره نقاهت طولانی دارد ؟

  در لیپولیز به دلیل استفاده از فیبر نوری برای تخریب سلول های چربی بصورت همزمان عروق خونی کوچک بسته می شوند و از شدت خونریزی در بیمار و همچنین از تورم و کبودی بیش از حد کاسته می شود . به همین دلیل لاغری با لیزر نیاز به بستری طولانی نداشته و دوره نقاهتی به مدت نهایت 1هفته را دارا می باشد .

 • آیا لاغری با لیزرلیپولیز با لیپوساکشن مکمل یکدیگر می باشند ؟

  درد اختصاصی قلب، پشت جناق سینه منتشر می شود و با علائم دیگری همراه است. دردهای قلبی به طور معمول (اما نه همیشه) پس از فعالیت رخ می‌دهد. در زمان استراحت معمولا اگر دردی به وجود بیاید درد گوارشی است، دردهای قلبی به ندرت در زمان استراحت اتفاق می‌افتد. اگر همراه با درد علائمی مثل تعریق و تنگی نفس داشتید و احساس کلی ضعف و بی‌حالی وجودتان را گرفت اینها احتمالا ناشی از مشکلات قلبی یا عروقی است نه مشکلات گوارشی. اگر به فاصله بسیار کمی از غذا خوردن دچار سوزش معده و درد پشت جناغ سینه شدید این احتمالا ناشی از مشکلات گوارشی است به خصوص اگر بلافاصله پس از غذا خوردن دراز کشیدید احتمال بروز مشکلات گوارشی بیشتر است..

 • عمل لیزر لیپولیز برای چه قسمت هایی از بدن مناسب می باشد ؟

  برای قسمت هایی که بصورت یکنواخت چاق باشد اعم از گونه ، شکم ، باسن ، پهلوها و....
 • آیا درمان لیزر لیپولیز برای تمام چاقی ها راهی مناسب می باشد ؟

  خیر . به طور کلی چاقی در افراد به سه دسته تقسیم می شود . دسته اول افرادی هستند که بصورت موضعی چاق می باشند و به طور کل این افراد را نمی تواند به عنوان یک فرد چاق در نظر گرفت ، لیپولیز برای این دسته از افراد روش مناسبی می باشد . دسته دوم افرادی می باشند که بدن آنها بصورت یک دست چاق می باشد لاغری با لیپولیز برای این دسته افراد روش مناسبی نیست و به آنها توصیه می شود که از حرکات ورزشی ورژیم غذایی مناسب به همراه لیپولیز استفاده نمایند . دسته سوم افرادی هستند که علاوه بر وزن بالا ، چربی ها بصورت یکنواخت در بدن آنها منتشر نشده است ، به این دسته از افراد توصیه می شود که از جراحی های کوچک کننده دستگاه گوارش به همراه رژیم غذایی مناسب استفاده نمایند .
 • آیا لیپولیز برگشت دارد؟

  شاید این سوال برای شما پیش بیاید که عمل لیپولیز برگشت پذیر است؟ در جواب باید گفت که وقتی سلول های چربی از بین میرود دیگر جایگزین نمیشود و بازگشت پذیر نیست اگر شما رژیم خود را رعایت نکید سلول های باقی مانده از چربی شما بزرگ می شود پس توجه داشته باشید که جراحی لیپولیز بازگشت پذیر نیست.
 • پیکر تراشی برای کدام دسته از افراد چاق مناسب است و چقدر می‌تواند باعث کاهش وزن شود و آیا این کاهش برگشت ناپذیر است؟

  بعد از عمل پیکرتراشی اگر به نوع تغذیه و فعالیت خود توجه نداشته باشید مجدد وزنتان افزایش خواهد داشت و مقدار کم کردن وزن به چربی‌هایتان بستگی دارد.

ارتباط با واحد لاغری

05138331701-5
تلفن تماس
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایمیل

خبرنامه کلینیک پیکرتراشی و لاغری

برای دریافت خبرنامه و آفرهای ما عضو شوید